

vitra butterfly stool lönn
från Vitra
5 850kr
Produkten är ej i lager. Leveranstid 4-6 veckor
vitra butterfly stool lönn
Pallen Butterfly Stool från Vitra kombinerar Sori Yanagis österländska formspråk med den teknik för formande av plywood som Charles och Ray Eames utvecklat. Den mjukt utformade siluetten för tankarna till en fjäril, därav namnet. Finns i lönn och i palisander (7950kr).
Vitra skapar innovativ och inspirerande design för både offentlig och privat miljö. Vitra tänjer gränserna och det Schweiziska familjeföretaget har skapat nytänkande design under de senaste åttio åren. Vitra samarbetar idag med de allra främsta formgivarna, designers och arkitekterna
Du hittar Vitra hos oss på Rummet i Sundsvall och rummet.se för att se Vitras hela sortiment gå in på Vitra.com och sedan kontaktar du oss på Rummet.
Mått
Bredd | 42cm |
---|---|
Höjd | 39cm |
Övrigt
Material | Lönn eller Palisander |
---|---|
Design | Sori Yanagis |
Dela produkt
Dela produkt via e-mail |
---|